Dlaczego warto przeczytać książkę pt. ”Bardzo cicha noc” Eweliny Dobosz i Emilii Szelest?

Zazwyczaj nie lubimy powieści pisanych oryginalnymi duetami. Lubimy rzeczy, w których autor przekłada swoje wyobrażenie o historii na papier, bo co dwie głowy to nie jedna – w tym przypadku to nie zawsze się sprawdza. Warto jednak dać Eweliny Dobosz i Emilii Szelest szansę, sięgając po sugerowaną książkę na grudzień pt. ”Bardzo cicha noc”. Czy jest naprawdę cicha i spokojna, jak sugeruje tytuł?

Kim jest bohaterka powieści?

Iga już dawno zdała sobie sprawę, że jej małżeństwo nie jest zbyt udane. Jej mąż jest spragniony pieniędzy, daleki jest od jego wizji czarującego księcia. Jednak kubek goryczy rozlewa się w momencie, gdy Iga przyłapuje go na zdradzie. Jednoznaczna sytuacja rozgrywająca się na jej oczach rodzi piekielny plan. Iga postanowiła zemścić się w najbardziej przerażający sposób. Jednak nie mogła tego zrobić sama, po czym Wiktor pojawił się w jej życiu, niespodziewanie mieszając jej wszelkie plany. W końcu po tym, jak został uwięziony, a został wrobiony, musiał ponownie ocenić swoje wszystkie plany. Kiedy oboje lądują w Bieszczadach, nie zdają sobie sprawy, że tegoroczne święta szykują dla nich o wiele więcej niespodzianek.

Jak zostaje ukazana główna bohaterka?

Oryginalny, wybuchowy duet tworzy również dynamiczny pierwszy plan. Iga jest córką bogatego mężczyzny, który traktuje ją jak niezdarną osobę, pozwalając jej na znalezienie dobrze płatnej pracy bez zbytniego oczekiwania. Boli ją jednak ta sytuacja i była wielką porażką jednej kobiety. Jej małżeństwo bardzo się pogorszyło, ponieważ wymyśliła szalony plan. Iga to kobieta o prymitywnym i czasami niegrzecznym charakterze, a Wiktor? Niegdyś bogaty, pożądany i odnoszący sukcesy człowiek wrobiony w morderstwo, znalazł się w więzieniu na dwa lata, co zrujnowało jego przyszłość. Jednak pewne instynkty pozostały, często sprawiając, że myśli tylko o jednej części swojego ciała. Jak mówi Iga, woli, kiedy Wiktor jest silny i delikatny, kiedy nie mięknie w jej towarzystwie – po przeczytaniu tej książki można wrażenie, że w grze jest nie tylko postać.

Dlaczego warto wybrać tę lekturę na święta?

Zaczęło się od eksplozji. Zdradzona bohaterka może nie wyglądać oryginalnie, ale zaplanowane już morderstwo w historii miłosnej to zdecydowanie pomysł z wyobraźnią. Spodoba się to, bo książka zaczęła podążać w zupełnie nieznanym, szalonym kierunku. To wszystko sprawia, że książka pt. ”Bardzo cicha noc” spełni wszystkie pokładane w niej oczekiwania.

Boże Narodzenie - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com