Jaką atmosferę buduje książka pt. ”Bardzo cicha noc” Eweliny Dobosz i Emilii Szelest?

W ostatnich latach ogromną koniecznością na święta stały się określone pozycje książkowe, które pozwolą odpocząć i odskoczyć od rzeczywistości. Dlatego musisz wybrać książkę „Bardzo cichą noc” Eweliny Dobosz i Emilii Szelest (https://www.taniaksiazka.pl/bardzo-cicha-noc-emilia-szelest-p-1414507.html).

Czy to była dobra decyzja?

Jak przedstawia się życie głównej bohaterki? Iga pracowała na wysokim stanowisku w dynamicznie rozwijającej się firmie ojca, więc miała dość pieniędzy. Miała też męża, który nie poślubił jej z miłości. Uświadamia sobie, że ma z nią związek ze względu na jej ojca (pracuje w swojej firmie) i pieniądze, poniża ją, torturuje, a czasem podnosi na nią rękę. Jednak kiedy przyłapała go w domu na seksie z sekretarką jej ojca, zmieniła się. Kobieta ucieka do swojej koleżanki i tam, pod wpływem alkoholu, obmyśla plan zemsty.

Kogo Iga spotyka na swojej drodze?

Dwa lata temu Wiktor miał karierę i wszystko inne. Otoczony przez konspiratorów za sprzeniewierzenie w więzieniu spędził dwa lata, udowadniając swoją całkowitą niewinność. Po wyjściu z więzienia musiał zacząć wszystko od początku, jednak bez pieniędzy, także bez dachu nad głową, bez planów na życie. W wyniku pomyłek i zbiegów okoliczności droga Igi i Wiktora zostanie połączona i nic nie będzie takie samo.

Co jest ciekawego w tej książce?

Od razu warto podkreślić, że nie jest to książka, po której trzeba się zbytnio spodziewać skomplikowanej fabuły. ”Bardzo cichą noc” to program rozrywkowy o charakterze ogólnorozwojowym, dzięki któremu spędzimy czas w oderwaniu od codzienności. To połączenie elementów:

  • romansu,
  • erotyki,
  • kryminału.

Szalone akcje, przedziwne pomyłki, pogonie, porwania, wakacje w górach w odległych chatach – wszystko w tej książce. Pisanie na przemian z perspektywy dwóch postaci pomoże czytelnikowi zyskać pełniejszy wizerunek sytuacji. Postacie są bardzo różne. Ale od początku była między nimi chemia. Główni bohaterowie są dość niespójni, niewiarygodni i nieco nielogiczni, z drugiej strony Wiktor to zupełnie inna studnia. Chociaż jego działania były również często niezrozumiałe. Ale jest postacią pełną męskości, zdeterminowania i przystojności.

Jak czyta się tę książkę?

Ta powieść jest napisana łatwym językiem, czyta się bardzo prędko i przenosi nas w całkowicie inny świat, w którym nie jesteśmy zmuszani szukać powiązań, logiki i rzeczy, które prowadzą nas w wir przygód. To świetny wybór na dłuższe i ponure wieczory dla tych, którzy chcą zapomnieć o swojej rzeczywistości i odbić się do w zupełności innego świata.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com